Hopp til hovedinnhold
1 / 0

Nyoppført hytte Nerskogen hyttegrend - fjellhytta som gir deg Trollheimen på døra

Nerskogen hyttegrend 162 7393 Rennebu
Pris fra
3 820 000 kr
Omkostninger
13 750 kr
Totalpris
3 833 750 kr
Leif Jonny Lund
Salgsleder
Prosjektet bygges av

Lundhytta AS i Trollheimen

Velkommen til Nerskogen i Rennebu, hjertet av Trollheimen, der Lundhytta AS har vært en høyt anerkjent og travel arbeidsplass i over 40 år. Vårt verksted har gjennomgått kontinuerlig utvidelse for å imøtekomme den økende etterspørselen. I dag står vi stolt med et stort verksted som har kapasitet til å produsere opptil 30 unike fjellhytter hvert år.

Gå til forhandlersiden
Velkommen til Nerskogen Hyttegrend, og denne flotte nyoppførte hytta. Nerskogen Hyttegrend er et ypperlig område for de som ønsker gode turmuligheter i skog og mark. Her finnes det gode muligheter til å bruke fiskestang, langrennsski, fjellsko eller sykkel.

Prosjektfase

Ferdig
Planlegging
Pågår
Salgsstart
ferdig
Byggestart
Etter nærmere avtale
Overtakelse

Nøkkelinfo

Boligtype

Hytte

Eierform

Selveier

Soverom

3

Bad

1

Rom

4

Grunnflate

86.7 m² (BYA)

Bruksareal

73 m² (BRA)

Tomteareal

420

Fasiliteter

  • Lademulighet
  • Balkong/Terrasse
  • Utsikt
  • Alpinanlegg
  • Bilvei frem
  • Garasje/P-plass
  • Turterreng
  • Peis/Ildsted
  • Fiskemulighet
  • Offentlig vann/kloakk

Nerskogen Hyttegrend byr på varierte muligheter for friluftsliv, både sommer som vinter. Nærheten til Trollheimen betyr kort vei til urørt natur. Fjellområdene utenfor hyttedøra byr på merkede turstier hvor åpne turisthytter kan være turmålet – eller kanskje du heller ønsker å utforske terrenget utenfor stien og drikke vann fra en fjellbekk. Gode fiskevann hvor ørreten vaker er ikke langt fra solveggen på hytta – og om vinteren har du milevis med oppkjørte skiløyper rett utenfor døra.

Noen dager ønsker du kanskje å finne et lite fjellvann, hvor du kan slå opp teltet og kikke på stjernene. Andre dager er det vakker utsikt fra sykkel eller ski som lokker deg ut i naturen. Enten du vil ha fart og spenning i alpinbakken, en behagelig kanotur på noen av Trøndelags mest legendariske fiskevann, eller gå tur i spektakulær natur – finnes det et utall av muligheter for minnerike opplevelser.

Rett i nærheten ligger også Barnas Naturverden, her er det gode turforhold tilpasset små barneføtter. På det oppdemmede vannmagasinet Granasjøen, kan du prøve seilbrett eller leie en båt. Og når du blir sulten så har kiosken nystekte vafler. I Sørøyan finner du Malmstuggu – ei lita grillhytte som står åpen for alle, og er et trivelig samlingssted for både hyttefolk og turgåere. Her er det meste mulig for både store og små!

Uansett årstid og vær venter opplevelsene på deg – så du kan føle deg hjemme på fjellet. Velkommen!

Om nabolaget

Hytta har utsikt over Nerskogen og med Trollheimen som nærmeste nabo. 

Trollheimen som nærmeste nabo

Området er barnevennlig og er ypperlig med tanke på muligheter for turer i skog og mark, enten du har med fiskestang, langrennski, fjellsko eller sykkel. På vinteren er det preparerte skiløyper ca. 400 meter fra hytteveggen. Butikk og kafe ligger i umiddelbar nærhet fra hytta. Det er også kort vei til Nerskogen skisenter.

Plantegninger

Leveransebeskrivelse

Meld interesse

Felter markert med * må fylles ut.

Din kontaktinformasjon

+47

Ved å sende inn skjema opprettes det en brukerprofil på systemhus.no, og dine opplysninger lagres i vår digitale løsning. Utfyllende informasjon om behandlingen og hvordan du kan slette din profil finner du i vår personvernerklæring. Systemhus vil sende deg nyhetsbrev basert på ditt kundeforhold hos oss. Dersom du ønsker å reservere deg mot nyhetsbrev, gjør du det enkelt ved å krysse av nedenfor.